Sport

Kosova barazon në miqësoren e dytë me Kuvajtin

 

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka barazuar në ndeshjen e dytë me Kuvajtin.

21:21 ishte rezultati i ndeshjes të luajtur të hënën në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec para rreth 600 shikuesve. Ishte kjo një ndeshje tjetër e rëndësishme testuese për selektorin Taip Ramadani dhe lojtarët e tij.