Sport

Largimi i Xhakës drejt Herthas varet nga Arteta

Largimi i Xhakës drejt Herthas varet nga Arteta
 

Granit Xhaka është pajtuar që të kalojë te Hertha Berlini në afatin kalimtar të janarit, por një largim i tij prej Arsenalit varet nga trajneri i “Topçinjve”, Mikel Arteta, raporton “The Independent”.

Klubi gjerman tashmë ka arritur marrëveshje me lojtarin dhe raportohet se lojtari fillimisht do të huazohet e më pas gjatë verës do të kompletohet transferimi i tij.