Xhaka nuk ftohet fare për derbin ndaj Chelseat

Arsenali thotë se Xhaka nuk është ftuar për shkak të sëmundjes

29 December 2019 14:09
14:20

Arsenali ka konfirmuar Granit Xhaka nuk është ftuar për derbin e sotëm ndaj Chelseat me arsyetimin se është i sëmurë.

“Granit Xhaka e humb ndeshjen e sotme për shkak të sëmundjes”, ka shkruar Arsenali në faqen zyrtare në Facebook.

Kujtojmë se Xhaka është lidhur me një largim nga Arsenali, e me një rikthim të mundshëm në Bundesligë.

Image
14:09

Xhaka nuk ftohet fare për derbin ndaj Chelseat

Arsenali ka publikuar formacionin zyrtar për derbin e sotëm ndaj Chelseat.

Por, pjesë e tij nuk është mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, i cili është lidhur me një largim nga Arsenali.

Mediat britanike kanë raportuar ditëve të fundit se Xhaka është pranë kalimit te Hertha Berlini dhe se Arsenali është i gatshëm ta shesë atë për 40 milionë euro, transmeton Koha.net.

Takimi i sotëm ndërmjet Arsenalit dhe Chelseat nis në ora 15:00.

Formacionet zyrtare janë këto:

Arsenal:

Image

Chelsea:

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme