Sport

De Jong: Premier Liga nivel më i lartë se La Liga

 

Mesfushori i Barcelonës, Frenkie de Jong ka deklaruar se Premier Liga ka një nivel më të lartë se La Liga.

Holandezi ishte bashkuar me Barcelonën në verë dhe është bërë njëri nga lojtarët kyç tek ekipi i Ernesto Valverdes, duke u adaptuar shpejt me stilin e lojës, transmeton Koha.net.