Sport

Loriana Kuka nënshkruan kontratën e re për ngritjen e Bursës Olimpike Tokio 2020

 

Loriana Kuka ka nënshkruar kontratën e re me Komitetin Olimpik të Kosovës dhe Solidaritetin Olimpik të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar për Bursën Olimpike Tokio 2020, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Tutje thuhet se me propozimin e KOK-ut, xhudistes i janë ngritur të ardhurat nga Bursa Olimpike Tokio 2020, prej 150 dollarë në 500 dollarë në muaj.