Sport

Liverpooli “shkel” ndjekësin e parë në tabelë për të ikur larg në krye

Liverpooli “shkel” ndjekësin e parë në tabelë për të ikur larg në krye
 

Liverpooli ka fituar thellë ndaj Leicester Cityt për të rritur distancën në krye të tabelës në Premier Ligë.

“Të Kuqtë” fituan 4 me 0 në xhiron e 19-të për të çuar në 13 pikë dallimin në mes të pozitës së parë dhe të dytë në tabelë.