Sport

Ancelotti premton ta shndërrojë Evertonin në skuadër të “Championsit”

Foto: Reuters
 

Shndërrimi i Evertonit në pretendues për trofeun e Ligës së Kampionëve nuk do të jetë “mision i pamundur”, sipas trajnerit të ri, italianit Carlo Ancelotti.

Ish-trajneri i Milanit, Real Madridit, PSG-së, Bayernit, Chelseat e Napolit, ka firmosur kontratë deri në verën e vitit 2024 me Evertonin dhe të hënën u prezantua te kjo skuadër. Ai ka marrë drejtimin e Evertonit në momentet më të vështira të këtij ekipi, pasi renditet në pozitën e 15-të në tabelë, me vetëm katër pikë larg zonës së rënies.