Sport

Bayerni pa Martinezin për gjashtë javë

Bayerni pa Martinezin për gjashtë javë

Mbrojtësi spanjoll, Javi Martinez, pritet t’i mungojë skuadrës së Bayern Muenchenit të paktën për gjashtë javë.

Ekipi bavarez ka njoftuar të hënën se Martinez në ndeshjen e fundit ndaj Wolfsburgut, të cilën Bayerni e fitoi 2:0, ka dëmtuar muskulin e kofshës së këmbës dhe patjetër duhet të pauzojë për të paktën gjashtë javë.