Sport

Leipzigu mbetet në krye të Bundesligës

Foto: Reuters / ilustrim
 

Janë mbi pesë skuadra në Bundesligën gjermane që synojnë kreun, dhe diferenca në pikë mes tyre është jo më shumë se 7.

Leipzigu, që po qëndron në krye të tabelës kohëve të fundit, ka arritur të sigurojë pikë të plota në ndeshjen kundër Augsburgut me një fitore prej 3-1. Me këtë fitore, liderët e Bundesligës i ikin pozitës së dytë, Monchengladbachut që luan sot nga ora 18:30 si mysafir i Hertha Berlinit, me 3 pikë.