Sport

Mourinho e do Dybalan te Tottenhami

Mourinho e do Dybalan te Tottenhami
 

Trajneri portugez, Jose Mourinho, po bën presion te drejtuesit e Tottenhamit për të transferuar sulmuesin e Juventusit, argjentinasin Paulo Dybala, gjatë afatit kalimtar të janarit.

Lajmi është bërë i ditur të premten nga e përditshmja “Daily Mail”. Mourinho e sheh Dybalan përforcim të duhur për Tottenhamin dhe për transferimin e tij është i gatshëm të paguajë dëmshpërblim deri në 100 milionë euro, transmeton Koha Ditore.