Sport

Berisha ka dy muaj për të bindur te Lazio

 

Valon Berisha është titullar i padiskutueshëm te Kosova, por te Lazio i duhet të luftojë për minuta. Aktivizimi në ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë mund t’i ndihmojë Berishës që të vlerësohet më shumë te Lazio, por mediat italiane kanë nisur të shkruajnë tashmë për një largim të mesfushorit që në afatin kalimtar të janarit.

26-vjeçari është në edicionin e dytë te skuadra nga Roma. Është pritur që këtë edicion të shpërthejë dhe të stabilizohet në përbërjen bazë, por gjërat nuk po ecin mirë për të, shkruan sot Koha Ditore.