Sport

Robertson e Alexander-Arnold po e ridefinojnë lojën e mbrojtësve anësorë

Robertson e Alexander-Arnold po e ridefinojnë lojën e mbrojtësve anësorë

Një ditë pasi Andy Robertson i Liverpoolit bëri asistimin e tij të katërt në Premier League në fitoren 3:1 ndaj Manchester Cityt, ai e ka sfiduar mbrojtësin tjetër anësor Trent Alexander-Arnold.

Kapiteni i Skocisë postoi një video në Twitter duke qeshur dhe me shkrimin “Po e kuptoj se kam më tepër asistime se Trenti”, ndaj të cilit ka reaguar bashkëlojtari i tij “Flasim sërish në maj”, shkruan sot Koha Ditore.