Sport

Abbott: Kosovë-Angli, festë e madhe dhe rifreskim raportesh ndërmjet të dyja vendeve

 

Disa ditë përpara, ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, thotë se mezi po e pret ballafaqimin e Anglisë me Kosovën, këtu në “Fadil Vokrri”, këtë të diel.

Në një deklaratë ekskluzive për KTV-në, Abbott thotë se ndeshja e parë në Kosovë, ndërmjet këtyre dy shteteve, është moment për festë të madhe, dhe forcim marrëdhëniesh.