Sport

Sot Prishtina kundrejt Apoel Nicosias të Qipros

 

Kampionia e Kosovës në basketboll, KB Prishtina sot (e martë) do të jetë mysafire e Apoel Nicosia në Qipro.

Kjo është ndeshja e katërt në Grupin C të FIBA Europe Cup. Prishtinasit nga tri ndeshje kanë një fitore dhe tre humbje, kurse Apoel ka tri humbje në tri ndeshje.