Sport

Azemi e Berisha nuk do të paraqiten të martën në Qipro

Azemi e Berisha nuk do të paraqiten të martën në Qipro
 

Dy lojtarët e njohur, Edmond Azemi dhe Dardan Berisha, të shtunën mbrëma, më 9 nëntor, patën një konflikt të papritur gjatë ndeshjes së Sigal Prishtinës me Rahovecin, ku në fund Prishtina humbi sfidën nga Rahoveci (94:87).

Për këtë rast, klubi i Prishtinës i ka suspenduar të dy lojtarët kryesorë, kapitenin dhe liderin.