Sport

Xhaka kritikon fansat e Arsenalit, thotë se është i gatshëm të rikthehet te Arsenali

Foto: Reuters
 

Granit Xhaka pranon se ishte “e dhimbshme” të fishkëllehej nga fansat e Arsenalit dhe ka kritikuar mbështetësit për reagimin e tyre “të pakuptueshëm” ndaj tij.

Përfaqësuesit të Zvicrës i është hequr shiriti i kapitenit të Arsenalit gjatë kësaj jave pasi ai reagoi ashpër ndaj fansave që e fishkëllyen atë teksa po zëvendësohej gjatë pjesë së dytë në barazimin 2-2 me Crystal Palacen muajin e kaluar.