Sport

Për fyerje raciste e goditje të gjyqtarit, FC Vushtrria dënohet me dy ndeshje pa tifozë

 

FC Vushtrria e ka pësuar rëndë nga Komisioni Disiplinor për shkak të thirrjeve raciste të tifozërisë vendase në drejtim të futbollistit të Gjilanit dhe goditjes me gjësende të forta ndaj gjyqtarit të katërt Burim Jahmurataj.

Komisioni Disiplinor e ka dënuar me dy ndeshje pa prezencë të tifozëve në “Ferki Aliu”.