Sport

Zvicra sërish pa Shaqirin

 

Xherdan Shaqiri do t’i mungojë Përfaqësueses së Zvicrës edhe për dy ndeshjet e fundit të eliminatoreve për “Euro 2020”.

Seleksionuesi i Zvicrës, Vladimir Petkoviq, të premten, ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjet me Gjeorgjinë (15 nëntor) dhe Gjibraltarin (18 nëntor) në kuadër të Grupit D.