Sport

Basketboll: Prishtina – Rahoveci, derbi i javës

Basketboll: Prishtina – Rahoveci, derbi i javës

Sigal Prishtina e Rahoveci takohen në derbin e xhiros së dhjetë në Superligën e Kosovës në basketboll.

Ndeshja ndërmjet kampiones dhe nënkampionit luhet të shtunën (nesër) nga ora 19:00 në Pallatin e Rinisë në Prishtinë.