Sport

Legjenda e Bosnjës po përgatitet në Kosovë për Evropianin historik

Legjenda e Bosnjës po përgatitet në Kosovë për Evropianin historik

Pasi e udhëhoqi Bosnjë-Hercegovinën në fushatën historike, njëri prej hendbollistëve më të mirë të këtij vendi mori vendimin që karrierën ta vazhdojë në Kosovë.

Nikola Prce arriti shpejt marrëveshje me kampionen e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, dhe në këtë mënyrë në klubin pejan po përgatitet për pjesëmarrjen e parë në Kampionatin Evropian. Evropiani i 14-të me radhë i hendbollit mbahet në Austri, Norvegji e Suedi prej 9 deri më 26 janar të vitit të ardhshëm, ndërsa Bosnjë-Hercegovina është njëra prej tri debutueseve, shkruan sot “Koha Ditore”.