Sport

Fustall, Kosova mëson kundërshtarët e kualifikimeve për “Euro 2022”

 

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall (futboll të sallës) ka mësuar kundërshtarët për kualifikimet e kampionatit evropian që mbahet në vitin 2022 në Holandë, ka njoftuar të enjten Federata e Futbollit e Kosovës (FFK).

Në shortin e tërhequr në Nyon të Zvicrës është caktuar që Kosova të jetë pjesë e Grupit F dhe për kundërshtarë do të ketë Gjeorgjinë, Gjermaninë dhe Austrinë.