Sport

Liverpooli në garë për Mbappen

Liverpooli në garë për Mbappen

Pas Real Madridit edhe Liverpooli është futur në garë për shërbimet e sulmuesit francez Kylian Mbappe, i cili është pjesë e ekipit nga Ligue 1, Paris Saint-Germain.

Lajmi është bërë i ditur të enjten nga mediumet franceze. Mbappe po shkëlqen edhe këtë edicion te PSG-ja dhe ekipi francez tashmë i ka ofruar kontratën e re, në të cilën ka përfshirë një klauzolë lirimi në vlerë prej 300 milionë eurosh, transmeton Koha Ditore.