Milani interesohet për Rakitiqin e De Paulin

Milani interesohet për Rakitiqin e De Paulin

06 November 2019 17:05

Milani raportohet se ka shprehur interesim për transferimin e Ivan Rakitiqit dhe Rodrigo de Paulit.

Sipas “Sport Mediaset”, starti i dobët i Milanit ka bërë që krerët të mendojnë për të ndryshuar skuadrën në afatin kalimtar të janarit.

Këtu mendohet që Franck Kessie do të largohet. Në raportim thuhet se Milani është i gatshëm të lirojë lojtarin nëse vjen një ofertë prej 25 milionë eurosh.

Me këto para, Milani mendon të transferojë Ivan Rakitiqin e Barcelonës dhe De Paulin e Udineses.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme