Manchesteri me ofertë të majme për Havertzin

Manchesteri me ofertë të majme për Havertzin

06 November 2019 12:42

Manchester Unitedi po synon të mposht konkurrencën e skuadrave tjera të mëdha të Evropës për shërbimet e mesfushorit të Bayer Leverkusenit, Kai Havertz.

Lajmi është bërë i ditur të mërkurën nga “Daily Mail” që ka raportuar se Manchesteri tashmë ka ofruar 90 milionë euro dëmshpërblim për transferimin e Havertzit në janar apo verën e vitit të ardhshëm. Havertz 20-vjeçar, po vlerësohet ndër mesfushorët më të mirë në Evropë dhe me Leverkusenin ka kontratë deri në vitin 2022, transmeton Koha Ditore.

Këtë edicion, reprezentuesi gjerman ka shënuar tri gola në 14 ndeshje me Leverkusenin. Havertz po kërokhet edhe nga Manchester City, Liverpooli, Arsenali, Juventusi e Bayern Muencheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme