Sport

Manchesteri insiston për mesfushorin Rice

Manchesteri insiston për mesfushorin Rice
 

Te Manchester Unitedi janë të vendosur që gjatë afatit kalimtar të janarit, të transferojnë mesfushorin defensiv të West Ham Unitedit, Declan Rice, njofton të martën “The Sun”.

Rice po kërkohet me ngulm nga trajneri Ole Gunnar Solskjaer dhe Manchesteri është i gatshëm që për transferimin e tij, të paguajë dëmshpërblim deri në 80 milionë euro, transmeton Koha Ditore.