Sport

Udinese shkarkon Tudorin

 

Igor Tudor më nuk është trajner i Udineses, pasi ekipi italian e ka shkarkuar të premten nga ky post për shkak të rezultateve të dobëta, kanë njoftuar mediumet italiane.

Shkarkimi i Tudorit ka ardhur pas dy humbjeve të fundit, në të cilat Udinese pësoi 4:0 nga Roma dhe 7:1 nga Atalanta, duke bërë që ekipi të mbetet në kuotën e dhjetë pikëve dhe të zërë vendin e 14-të në tabelë pas dhjetë xhirove në Serie A, transmeton Koha Ditore.