Sport

Emery kritikon Xhakën pas përplasjes me tifozët

Emery kritikon Xhakën pas përplasjes me tifozët
 

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka kritikuar kapitenin Granit Xhaka për përplasjen e tij me tifozët e klubit.

Xhaka u përplas me tifozët e Arsenalit në momentin kur Emery vendosi ta largojë nga loja në përballjen me Crystal Palacen. Kapiteni duke u larguar nga fusha hoqi fanellën dhe nuk u ndal në bankinë, por shkoi direkt në zhveshtore.