Sport

Prishtina e gatshme për gjigantin rus, transmetohet në KTV

Prishtina e gatshme për gjigantin rus, transmetohet në KTV
 

Basketbollistet e Mabetex Prishtinës janë të bindura se do të kenë paraqitje dukshëm më të mirë në ndeshjen e dytë të EuroCup sesa në debutim, kur pësuan në udhëtim nga MBA Moska me rezultatin 90:58. Edhe në xhiron e dytë, Prishtina do të ketë përballë një kundërshtar nga Rusia, Sparta&k M.R. Vidnoje që gjithashtu në xhiron e parë shënoi fitore, ndaj Beshiktashit.

Ndeshja ndërmjet kampiones së Kosovës dhe ekipit rus zhvillohet të enjten (sot, 20:00) në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë dhe i takon Grupit B, shkruan sot Koha Ditore.