Publikohen formacionet zyrtare të kryendeshjes United – Liverpool

Unitedi ia ndërpret Liverpoolit serinë e fitoreve në Premier Ligë

20 October 2019 16:32
19:24

Është mbyllur baras derbi i madh anglez mes Manchester Unitedit e Liverpoolit. Pas tetë fitoresh rresht në Premier Ligë, Liverpooli është ndalur në Old Trafford duke barazuar 1 me 1.

Madje kjo pikë e Liverpoolit u sigurua vetëm pesë minuta para fundit të ndeshjes. Adam Lallana realizoi në minutën e 85-të për të barazuar rezultatin, pasi Marcus Rashford kishte kaluar “Djajtë e Kuq” në epërsi në pjesën e parë.

Liverpooli mbetet lider i Premier Ligës me 25 pikë pas nëntë xhirosh, gjashtë pikë para ndjekësit të parë Manchester City. Unitedi është i 13-i me vetëm 10 pikë pas nëntë ndeshjeve.

Image

 

18:09

Rashfordi kalon Unitedin në epërsi ndaj Liverpoolit

Marcus Rashford ka kaluar Manchester Unitedin në epërsi në ndeshjen ndaj Liverpoolit në xhiron e nëntë të Premier Ligës.

Sulmuesi anglez realizoi për 1 me 0 në minutën e 37-të pas një pasimi nga Daniel James.

 

 

16:32

Publikohen formacionet zyrtare të kryendeshjes United – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare për kryendeshjen e xhiros së nëntë në Premier Ligë, mes Manchester Unitedit e Liverpoolit.

Ndeshja me rivalitetin më të madh në Angli nis me fillim prej orës 17:30 në Old Trafford, me “Djajtë e Kuq” në formë katastrofike me vetëm nëntë pikë pas tetë ndeshjeve dhe Liverpoolin lider me të gjitha fitore.

Këto janë formacionet:

United:

Image

Liverpool:

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme