Sport

Tottenhami e Lazio janë bindur me cilësitë e Muriqit

Tottenhami e Lazio janë bindur me cilësitë e Muriqit

Skuadrat e njohura evropiane, Tottenham dhe Lazio, janë bindur se sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, mund të jetë përforcim i madh gjatë afatit kalimtar të janarit.

Mediumet e huaja kanë raportuar të mërkurën se skautët e Tottenhamit dhe Lazios ishin të pranishëm në Prishtinë për ta përcjellë Muriqin nga afër në ndeshjen ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi që u luajt të hënën, shkruan Koha Ditore.