Sport

Arrestohen katër bullgarë për thirrje raciste kundër Anglisë

Arrestohen katër bullgarë për thirrje raciste kundër Anglisë

Autoritetet bullgare arrestuan katër tifozë të futbollit për shkak të gjesteve raciste gjatë një ndeshjeje me Anglinë, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Tifozët bënë përshëndetje naziste dhe zhurmë majmunësh ndaj lojtarëve me ngjyrë të Anglisë, raporton REL.