Sport

Një tjetër ndeshje të mirë Shqipëria synon ta konkretizojë me tri pikë

Një tjetër ndeshje të mirë Shqipëria synon ta konkretizojë me tri pikë
 

Shqipëria është vlerësuar për lojën që bëri ndaj Turqisë, por nuk mori pikë të premten mbrëma në Stamboll. Kombëtarja kuqezi pësoi gol në minutën e 90-të dhe humbi 1:0, ndonëse kishte raste të pastra në atë sfidë. Tani te Shqipëria i janë kthyer ndeshjes me Moldavinë, ndërsa synohet që një lojë tjetër e mirë të konkretizohet me tri pikë të fituara.

Ndeshja Moldavi - Shqipëri luhet të hënën (sot) nga ora 20:45 në Chisinau. Shqipëria është e katërta në Grupin H me 9 pikë të mbledhura nga shtatë ndeshje dhe pa gjasa për kualifikim. Prijnë Turqia e Franca me nga 18 pikë, ndërsa e treta është Islanda me 12 pikë, shkruan sot “Koha Ditore”. Andorra e Moldavia i kanë nga 3 pikë në dy pozitat e fundit.