Benitezi tregon avantazhin që ka Liverpooli ndaj Cityt në garën për titull

Benitezi tregon avantazhin që ka Liverpooli ndaj Cityt në garën për titull

13 October 2019 15:04

Ish-trajneri i Liverpoolit, Rafa Benitez ka thënë që klubi i tij i vjetër do të arrijë të fitojë Premier Ligën.

Tekniku spanjoll për momentin është duke trajnuar një klub nga Azia, por ka folur për mendimin e tij rreth kampionit të Evropës.

Sipas tij përveç avantazhit të pikëve aktuale, Liverpooli favorizohet pasi Manchester City do të humbë fokusin në Premier Ligë për shkak të interesimit që ka për Ligën e Kampionëve.

“Nëse e shikon tabelën Liverpooli, ka një avantazh të mirë. Është herët por City nuk duhet të bëjë më shumë gabime. Më vonë City do të interesohet për Ligën e Kampionëve dhe do të humbasin fokusimin në Premier Ligë, gjë që do të jetë shumë mirë për Liverpool”, deklaroi ai, transmeton kp. 

Për momenint “Reds”, nuk dinë për humbje në kampionatin anglez dha janë tetë pikë para Cityt.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme