Belgjika “shkel” San Marinon

Belgjika “shkel” San Marinon

10 October 2019 22:36

Belgjika ka fituar thellë ndeshjen kualifikuese për “Euro 2020”ndaj San Marinos, 9 me 0.

Gjashtë golat e parë të ndeshjes erdhën në pjesën e parë. Romelu Lukaku realizoi dy herë, ndërsa nga një e shënuan Chadli, Alderweireld e Tielemans. Një autogol i Brollit kompletoi “setin” për belgët në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë, Benteke, Verschaeren dhe Castagne realizuan për rezultatin final.

Në Grupin I kualifikues, Belgjika prin me 21 pikë pas shtatë xhirosh. Rusia ka 18. Qipro, Kazakistani, Skocia e San Marino kompletojnë grupin.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme