Sport

Evertoni insiston për Dembelen

Evertoni insiston për Dembelen

Skuadra e Evertonit është futur në garë për sulmuesin e Lyonit, Moussa Dembele dhe për transferimin e tij gjatë afatit kalimtar është e gatshme të ofrojë dëmshpërblim deri në 50 milionë euro.

Lajmi është bërë i ditur të martën nga mediumet angleze. Evertoni e sheh Dembelen si përforcim ideal për sulmin, pasi francezi ka treguar paraqitje të mira këtë edicion.