Superliga sot sjell derbin e Gjilanit dhe dy ndeshje të tjera Foto: Driton Paçarada / KD

Superliga sot sjell derbin e Gjilanit dhe dy ndeshje të tjera

29 September 2019 09:36

Përpos derbit të madh të qytetit të Gjilanit sot në Superligën e Kosovës në futboll do të zhvillohen edhe dy ndeshje tjera.

Normalisht që sot e gjithë vëmendja pritet të jetë në Gjilan, atje ku do të ballafaqohen Gjilani dhe Drita, ndeshje e cila zhvillohet nga ora 15:00.

Tjetër ndeshje e cila luhet në orar të njëjtë është edhe ajo ndërmjet Vushtrrisë dhe Prishtinës.

Kjo ndeshje do të jetë e veçantë për kryetrajnerin e Prishtinës, Armend Dallku, i cili do të rikthehet në vendlindjen e tij, si kundërshtar i klubit të Vushtrrisë, transmeton KP.

Prishtina udhëton në Vushtrri pas 3 fitoreve rresht, ndërsa vendasit nga dy ndeshje si vendas kanë po aq barazime.

Armend Dallku sërish nuk do të mund të llogarisë në dy lojtarët e lënduar, Ahmet Halitin dhe Ahmed Januzin.

Ndërsa ndeshja tjetër e cila zhvillohet një orë më herët, pra me fillim nga ora 14:00, është ajo në mes te Drenicës dhe Ballkanit.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme