Sport

Sharin sërish në Kosovë, kësaj here me synimin të qëndrojë gjatë

Sharin sërish në Kosovë, kësaj here me synimin të qëndrojë gjatë
 

Brenda tre vjetëve, Jeronimo Sharin do të punojë për herë të tretë në basketbollin e Kosovës. Trajneri kroat në edicionin 2019/20, që nis vikendin e ardhshëm, do të jetë në krye të KB Peja, ekip që u kthye në elitë pas një viti pauzë.

Skuadra e Pejës vetëm pak minuta pasi zyrtarizoi kthimin në Superligë, konfirmoi edhe trajnerin Sharin, i cili e njeh mirë basketbollin e Kosovës. Ai më herët ka qenë edhe trajner te Prishtina dhe Bashkimi, por për periudha të shkurtra, shkruan sot Koha Ditore.