Sport

Maddisoni do të largohet nga Leicesteri

Maddisoni do të largohet nga Leicesteri
 

Mesfushori James Maddison do të largohet nga Leicester City në fund të këtij edicioni dhe këtë e ka pranuar edhe trajneri Brendan Rodgers, ka shkruar të enjten "Daily Mail".

Maddison 22-vjeçar, këtë edicion është njëri prej lojtarëve më të dalluar te Leicesteri, ekip që për lirimin e tij tashmë ka fiksuar çmimin prej 80 milionë eurosh, transmeton Koha Ditore.