Sport

Rritet interesimi për Muriqin

Rritet interesimi për Muriqin

Pas Manchester Unitedit, Tottenhamit, Milanit, Napolit, Interit, Atletico Madridit e Valencias, së fundi në garë për shërbimet e sulmuesit të Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi është futur edhe skuadra e West Ham Unitedit.

Lajmi është bërë i ditur të hënën nga sajti anglez "90min.com". Sikurse skuadrat e tjera, edhe West Hami po synon transferimin e Muriqit gjatë afatit kalimtar të janarit dhe për këtë duhet bindur Fenerbahçe që para fillimit të këtij edicioni siguroi shërbimet e tij, transmeton Koha Ditore.