Sport

Pukki po bën “kanarinat” të këndojnë në Premier League

Pukki po bën “kanarinat” të këndojnë në Premier League

Kur sulmuesi i Norwich Cityt, Teemu Pukki, shënoi golin e tij të parë në Premier League kundër Liverpoolit në "Anfield Road" muajin e kaluar, ai arriti diçka të rrallë. Pukki ia doli që për stinorin e tetë me radhë të shënojë gol me goditjen e parë në drejtim të portës.

Në një seri që ka nisur në vitin 2012, reprezentuesi i Finlandës ka gjetur golin me gjuajtjen e parë në portë te skuadra si Schalke, Celtic, Brondby dhe Norwich City, shkruan sot Koha Ditore.