2 perditesime
15:09

Real Madridi mposht Levanten, 3 me 2

Reali Madrid ka arritur ta mposhtë skuadrën e Levenates me rezultat 3-2.

Pjesa e parë e kësaj ndeshje u mbyll me epërsi të lartë të Realit, 3:0, mirëpo në pjesën e dytë mysafirët arritën të shënonin 2 herë.

Karim Benzema shënoi dy herë në pjesën e parë, ndërsa golin e tretë për skuadrën madrilene e shënoi Casemiro në minutën e 40 të ndeshjes.

Në pjesën e dytë u pa një tjetër Levante në fushë, skuadër e cila arriti të shënoi dy herë në portën e vendasve.

Borja Mayoral dhe Malero shënuan golat në pjesën e dytë për Levanten.

Me këtë fitore Reali tashmë gjendet në pozitën e dytë me 8 pikë të grumbulluara pas 4 ndeshjeve, ndërsa Levante renditet e pesta në tabelë me 6 pikë.

13:58

Real Madrid i jep leksion Levantes, 3 - 0 në pjesën e parë

Është mbyllur pjesa e parë në ndeshjen mes Real Madridit dhe Levantes.

Skuadra e Zinedin Zidane është duke i dhënë leksion kundërshtarëve, pasi që rezultati pas pjesës së parë është 3:0 në të mirë të Realit.

Serinë e golave për mbretërit e hapi Benzema, i cili shënoi në minutën e 25-të pas asistimit të Carvajal. Mirëpo kjo nuk ishte e gjitha nga franvezi, pasi ai arriti ta gjejë edhe golin e dytë në minutën e 31-të të ndeshjes.

Ndërsa për rezultatin final të pjesës së parë shënoi Casemiro.

12:21

Real Madridi pa Hazardin ndaj Levantes

Me fillim nga ora 13:00 zhvillohet ndeshja mes Levantes dhe Real Madridit.

Tashmë të dy trajnerët kanë pulbikuar formacionet zyrtare, transmeton kp.

Tek Reali vërehen mungesat e shumta në mesfushë, ku mungojnë disa nga yjet e skuadrës. Hazardi nuk është në startues në këtë ndeshje, por mund të inkuadrohet më vonë gjatë ndeshjes.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Ramos, Varane, Benzema, Marcelo, Casemiro, James, Lucas Vázquez, Vinicius Jr.

Rezervistët: Areola, Militão, Nacho, Hazard, Jović, Mendy, Rodrygo.

Levante:

Image