4 perditesime
22:47

Franca me fitore të lehtë ndaj Shqipërisë

Franca ka shënuar fitore të lehtë në shtëpi ndaj Shqipërisë me rezultat prej 4 me 1, në kuadër të kualifikimeve për Evropian.

Për vendasit dy gola i shënoi Kingsley Coman, e nga një gol shënuan Giroud e Ikone, transmeton Koha.net.

Një penalti në këtë takim e humbi Griezmanni.

Derisa golin e vetëm për Shqipërinë e shënoi Cikalleshi në minutën e 90 të takimit nga penaltia.

22:18

Coman shënon sërish për Francën

Franca ka trefishuar epërsinë ndaj Shqipërisë.

Ishte Coman ai që shënoi golin e tretë të Francës, dhe të dytin personal, transmeton Koha.net.

Ai shënoi në minutën e 68 pas asistimit nga Griezmanni.

21:22

Franca dyfishon epërsinë

Franca ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Shqipërisë.

Ishte sulmuesi Olivier Giroud, ai që shënoi në minutën e 27 të takimit.

Golin e parë e kishte shënuar Coman.

21:01

Franca në epërsi, shënon Coman

Franca ka kaluar në epërsi ndaj Shqipërisë.

Ishte Kingsley Coman ai që shënoi në minutën e tetë të takimit.

Për të asistoi Varane.

20:02

Franca ngatërron himnin e Shqipërisë, ndeshja nis me vonesë

Organizatorët e ndeshjes ndërmjet Francës dhe Shqipërisë e kanë ngatërruar himnin shqiptar.

Në vend të himnit kombëtar shqiptare është lëshuar një himn tjetër, e një gjë e tillë ka irrituar tifozët shqiptarë në tribuna, por me këtë rast kanë reaguar edhe futbollistët e Shqipërisë dhe vetëm pas kësaj është lëshuar himni shqiptar, transmeton Koha.net.

Ndeshja ishte dashur të nisej në ora 20:45, por për shkak të kësaj ngatërrese ndeshja do të nisë me vonesë.


Formacionet zyrtare: Francë – Shqipëri

Shqipëria sonte luan në udhëtim te kampioni i Botës, Franca në kuadër të kualifikimeve për Evropian.

Ndeshja nis në ora 20:45, transmeton Koha.net.

Formacionet zyrtare janë këto:

Image