Sport

Bashkimi kërkon titullin historik, Prishtina të radhës

 

Bashkimi e ka nisur stinorin me fitore ndaj Sigal Prishtinës dhe me fitore ndaj skuadrës së kaltër synon edhe ta mbyllë edicionin 2016\17.

Fitorja në ndeshjen e fundit do të nënkuptonte se Bashkimi do të fitojë titullin, të parin prej pavarësimit të basketbollit kosovar, shkruan sot Koha Ditore.