Sport

Debati i hapur dëshmon se sa i rëndësishëm është Shaqiri për Zvicrën

 

Seleksionuesi i Zvicrës në futboll, Vladimir Petkoviq, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes eliminatore për "Euro 2020" ndaj Irlandës në Dublin nuk e ka vajtuar aspak mungesën e Xherdan Shaqirit.

Ai ka insistuar se ekipi i tij nuk është i varur vetëm prej një futbollisti, duke iu referuar Shaqirit, i cili nuk do të jetë pjesë e Zvicrës për ndeshjet eliminatore ndaj Irlandës dhe Gjibraltarit, transmeton Koha Ditore.