Sport

Tifozët e Cagliarit thirrje raciste ndaj Romelu Lukakus

Tifozët e Cagliarit thirrje raciste ndaj Romelu Lukakus
 

Romelu Lukaku ishte subjekt i thirrjeve raciste të tifozëve, gjatë fitores së Interit, 2 me 1 ndaj Cagliarit.

Tifozët e Cagliarit e kanë quajtur ‘majmun’ para dhe pasi sulmuesi shënoi penaltinë e cila e fitoi ndeshjen në minutën e 72-të, transmeton koha.net.