Mane i nervozuar me Salahun, Klopp komenton situatën

Mane i nervozuar me Salahun, Klopp komenton situatën

31 August 2019 20:53

Ylli i Liverpoolit, Sadio Mane, u pa tejet i nervozuar në momentin kur ai u zëvendësua në ndeshjen me Burnleyn. Teksa Liverpooli po fitonte 3 me 0, Mane u zëvendësua në minutën e 85-të për t’i liruar vend Divock Origit.

Në rrugën drejt bankinës senegalezi shihej tejet i nervozuar dhe kjo sipas medieve në Angli kishte ardhur për shkak se nuk kishte marrë pasimin nga bashkëlojtari Mohamed Salah në një rast ideal për të katërfishuar epërsinë.

I pyetur pas ndeshjes për këtë situatë, trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp, ka thënë se nervozizmi s’kishte të bënte me zëvendësimin.

“Të gjithë jemi të lumtur. Ai është një djalë emocional. Diçka nuk shkoi siç deshi ai, nuk ishte zëvendësimi. Do ta sqarojmë në zhveshtore”, ka thënë gjermani.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme