2 perditesime
17:59

Feronikeli fiton derbin me Prishtinën, Flamurtari mposht Ferizajn

Fitore minimale ka shënuar Feronikeli në derbin ndaj Prishtinës në xhiron e tretë të Superligës së Kosovës në futboll.

Mendurim Hoti realizoi golin e vetëm në fitoren 1 me 0. Ai realizoi në minutën e nëntë.

Pas tri ndeshjeve deri tash, Feronikeli ka gjashtë pikë, ndërsa Prishtina pas dy ndeshjeve mbetet me vetëm një pikë.

Në të njëjtën kohë, Flamurtari ka arritur të fitojë ndeshjen ndaj Ferizajt, me të njëjtin rezultat. Golin e realizoi Egzon Krasniqi në minutën e parë.

Llapi ka barazuar pa gola me Ballkanin.

Image

 

16:15

Feronikeli në epërsi në derbin ndaj Prishtinës

Feronikeli ka kaluar në epërsi në përballjen ndaj Prishtinës.

Mendurim Hoti kaloi kampionin në epërsi në minutën e nëntë.

15:09

Feronikeli – Prishtina, formacionet zyrtare

Derbi i xhiros së tretë në Superligë zhvillohet ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës.

Skuadrat kërkojnë pikët e plota në “Rexhep Rexhepi”, në ndeshjen që nis në ora 16:00, transmeton Koha.net.

Formacionet zyrtare janë këto:

Feronikeli: 

Image

Prishtina:

Image