Sport

Xhanaj përforcon KBF Prishtinën

Xhanaj përforcon KBF Prishtinën
 

Klubi i basketbollit të femrave, Prishtina, ka zyrtarizuar përforcimin e parë për edicionin e ri. Reprezantuesja e Shqipërisë, Enxhi Xhanaj, ka firmosur kontratë me Prishtinën për edicionin 2019/20, ka njoftuar ekipi kryeqytetas të premten.

Xhanaj (180 cm) luan në pozitat 3 dhe 4, kurse edicionin e fundit ka qenë pjesë e ekipit të Tiranës. "Lojtarja e Kombëtares së Shqipërisë dhe ekipit Tirana zyrtarisht pjesë e skuadrës sonë për edicionin 2019/2020, transmeton Koha Ditore.