Drita kalon në epërsi ndaj Dukagjinit Foto: Koha

Drita me fitore bindëse ndaj Dukagjinit

Faton Polisi Faton Polisi 30 August 2019 16:14
17:56

Drita ka shënuar fitore të thellë ndaj Dukagjinit në kuadër të xhiros së tretë në Superligën e Kosovës në futboll.

Mysafirët shënuan nga dy gola në secilën pjesëlojë, me Xhevdet Shabanin që shkëlqeu në këtë takim, transmeton Koha.net.

Xhevdet Shabani shënoi dy gola e bëri një asistim në këtë përballje.

Kurse nga një gol shënuan Bunjamin Shabani e Betim Haxhimusa.

Me këtë fitore Drita merr pozitën e parë me gjashtë pikë, derisa Dukagjini në vendin e fundit ka mbledhur vetëm një pikë në tre ndeshje.

17:48

Drita trefishon epërsinë

Drita ka trefishuar epërsinë ndaj Dukagjinit, në xhiron e tretë të Superligës, 0-3.

Në minutën e 74-të gjuajtjen e Xhevdet Shabanit nuk arriti ta ndalë portieri, Altik Muhaxhiri, transmeton KTV.

Ky ishte goli i dytë i Xhevdet Shabanit në këtë përballje.

16:55

Shabani dyfishon epërsinë ndaj Dukagjinit

Drita ka dyfishuar epërsinë ndaj Dukagjinit.

Ishte Bunjamin Shabani ai që shënoi në minutën e 44-të të takimit, transmeton KTV.

Për të asistoi Xhevdet Shabani.

16:14

Drita kalon në epërsi ndaj Dukagjinit

Drita e ka nisur për mrekulli takimin e sotëm në udhëtimt te Dukagjini.

Klubi nga Gjilani kaloi në epërsi në minutën e nëntë përmes Xhevdet Shabanit, transmeton Koha.net.