Sport

Juventusi i nervozuar që Sarri s’po e lë duhanin

 

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, mund të kthehet në bankinën e klubit në ndeshjen ndaj Napolit në fundjavë, por raportohet se “Zonja e Vjetër” është irrituar nga refuzimi i tij që të lërë duhanin pavarësisht pneumonisë.

Italiani ka pasur probleme qe disa javë dhe nga ekipi mjekësor i klubit iu kërkua të pushonte në dy ndeshjet e para të Serisë A këtë sezon. Ai mungoi në udhëtimin në Parma, por janë shtuar spekulimet se mund të rikthehet për ndeshjen debutuese në shtëpi ndaj ish-skuadrës Napoli.